Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

BAŞKAN TÜRÜT KÖY MAHALLE BAŞKANLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt ve Yönetimi Merkeze bağlı Köy, Mahalle ve Belde Başkanlarıyla Öğretmenler Evinde gerçekleştirilen kahvaltı programında bir araya geldi.Türüt, köy , mahalle ve belde başkanlarına; ” Gelin hep beraber haziran 2015 seçimlerini ahret katığımız yapalım bunla alakalı niyetlerimizi çok sağlam tutalım kişisel olabilecek kin husumet düşmanlık kar zarar hesabının hepsini bir kenara elimizin tersiyle itelim, Allah rızası için bir arada olalım ve bunu bizim için olabilecek en faydalı hale getirelim” dedi.

AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanı  Sadettin Türüt’ün ev sahipliği yaptığı programa, AK Parti Rize İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Merkez İlçe Koordinatörü Ali Avcılar, Merkeze bağlı  Köy, Mahalle ve Belde Başkanları katıldı.Kongre sonrası yeni oluşan yönetimle köy mahalle ve belde başkanları yüz yüze tanışma fırsatı bularak, görev yerleri konusunda bilgilendirmede bulundu.

“Köy ve mahalle koordinatörlerimiz sizi ana kademeye bağlayacak en önemli çalışma arkadaşlarımızdır”

Programda açılış konuşmasını yapan Merkez İlçe Başkanı  Sadettin Türüt konuşmasında ; 5. Olağan kongrelerin Türkiye genelinde sadece daha yakından gözlemlediğimiz Rize’miz de değil, Türkiye genelinde nerdeyse bütün ilçe kongrelerinde problemsiz bir şekilde  yapıp,halletmiş bir siyasi partiye sahibiz.  Bu yönüyle AK partinin farkını, gücünü ve sistemsel değerlerini müşahede etmek gerektiğini düşünüyorum ve ona dikkat çekiyorum. Bizde tabi ki  bu beşinci olağan kongreler sürecinde sizinde gözlemlediğiniz ve delege olarak katkı koymuş olduğunuz gibi, beşinci olağan kongremizi ilçemizde  yoğun ve coşkulu bir katılımla yaptık. Kuruluşundan bu yana, Akparti Rize Merkez İlçe  Başkanlığında  görev yapmış, Başkanlarımızdan ana kademe temsilcilerine kadar herkesin birlik olduğu gayet hoş,  naif  senkronizasyon içinde bir kongre gerçekleştirdik. Elhamdülillah, Allah bunu bize nasip etti. Kongre sürecinden sonra oluşan yönetimimizin içinde yürütme kurulumuzu belirledik  birim başkanı başkan yardımcısı arkadaşlarımızı belirledik daha sonra takip eden zaman içinde köy ve mahallerimizin koordinatörü olacak yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızı belirledik. Bugünün en önemli amacı karşılıklı olarak tanımayanların birbirini tanıması aynı masanın içinde aynı dertle dertlenmesi bu noktada ünsiyetini artırmaya gayret etmesidir. Köy ve mahalle koordinatörlerimiz sizi ana kademeye bağlayacak en önemli çalışma arkadaşlarımızdır.Sizden gelebilecek teşkilat kaynaklı istekleri koordinatörlerimiz bizlere iletecektir. Köy ve mahalle koordinatörleriniz vasıtasıyla mahalle ve köylerinizde siyasi çalışmalarınızı çok verimli  hale getirebilirsiniz. Onlar üzerinden bize ulaştırdığınız bilgilerle,  Merkez İlçe olarak reflekslerimizi köy ve mahallerimizde daha diri tutarız.

  “Ben bu anayasayı değiştiren insanlardan biriyim”

Köy , Mahalle ve Belde başkanlarına bir arada olmanın gerçek niyetlerine vurgu yaparak, söylemlerde bulunan Türüt, “Değerli Başkanlarım, “Hepimiz bir sevda için, gelmişiz burada toplanmışız. İmanımız odur ki, HAKK’tan izinsiz yaprak yere düşemez. Allah’u Teala’nın kudreti ve izni dairesinde olmadıkça, hiçbir şey hiçbir yerden hiçbir yere hareket edemez, hiçbir şekilde yer değiştiremez, hiçbir görev alınamaz,  hiçbir görev verilemez. Ancak ve ancak insanlar bunlar içerisinde sebep olarak kalabilir. Çünkü, Alemlerin Rabbi olan ALLAH, her şeyi sebeplerle halk ediyor. Bizde çeşitli etkiyen sebeplerle burada toplandık, bir aradayız, görev yapıyoruz. Ama inanın eğer biz bunu niyeti sağlam tutup ta  Allah rızasına tahvil edemezsek, maalesef şu yaptığımız işler ancak kuru bir yorgunluk olur, çektiğimiz zahmetlerin hiçbir anlamı kalmaz. İşte bu yüzden niyetlerimizi tekrar gözden geçirelim, teşkilat çalışmalarımızla alakalı nefsimizi alıp bir kenara koymaya gayret edelim. Allah rızası için niyet tutarsak, bu bizim inşallah Ahret katığımız olur. Siz köylerimizde mahallerimizde eğer yaptığınız  yardımla, bir kula içten  Allah razı olsun dedirtebilirseniz, bu sizin için ve bizim için dünyada olabilecek en ciddi kazanımlardandır. İnanın bizim talip olduğumuz da budur bundan başka hiçbir şey değil çünkü bu yaptığımız görevler, başka Dünya imkanları için yapılacak bir iş değildir. Böyle niyetlenirsek, seneler sonra bu bizim için kuru bir yorgunluk olarak yanımıza kalmaz inşallah. Allah rızasına tahvil edebiliriz inşallah. Gelin hep beraber, 2015 Haziran Genel seçimlerini , ahret katığımız yapalım, bunula alakalı niyetlerimizi çok sağlam tutalım, kişisel olabilecek kin husumet düşmanlık kar zarar hesabının hepsini bir kenara elimizin tersiyle itelim, Allah rızası için bir arada olalım ve bunu bizim için olabilecek en faydalı hale getirelim. Lütfen bir düşünün, 2015 seçim sonuçlarının çerçevesinde  sizin sağladığınız katkı, verdiğiniz güçle, AK Parti anayasayı değiştirirse, kaç sene sonra olursa olsun,  yaşıyorsanız diyeceksiniz ki ben bu anayasayı değiştiren insanlardan biriyim,  bunu ailenize miras olarak bırakmak bir tarafı ,çok önemli bir tarafı da hakikaten bunu ahret katığı haline getirebilmektir. Bu yolda çok insan ziyan olmuştur, bu yolda çok insan ahretini bırakıp başka Dünya menfaatlerinin peşine gitmiştir,  çok insan kendini ziyan etmiştir. Allah öyle olmaktan hepimizi muhafaza eylesin” dedi.

“Sorumluluk bilinciyle görevlerinizi aksatmadan yerine getirmenizin dünya siyasetindeki etkilerini hep birlikte gördük”

Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt’ün ardından bir konuşma yapan AK Parti Rize İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Merkez İlçe Koordinatörü Ali Avcılar, “Bugün burada hem tanışıp kaynaşma hem de yaklaşan seçimler öncesinde, moral motivasyon aşılayıcı kahvaltılı toplantıyı düzenleyen İlçe Başkanım ve yönetimini tebrik ediyorum ve bu yoğun katılımdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Görev sınırlarınız mahalle ve köyleriniz olmasına rağmen her birinizin mağrur bakışlarında, ulvi bir davanın sorumluluğunu, omuzlarında ise insanlığın kutsi yükünün ağırlığını görebiliyorum. Değerli Başkanlarım, sorumluluk bilinciyle görevlerinizi aksatmadan yerine getirmenizin dünya siyasetindeki etkilerini hep birlikte gördük. AK Parti olarak, ülkemizin önüne koyduğumuz 2013 hedeflerinin etkilerini hissetmeye başladığımız bu günlerde yaklaşan seçimlerin hem partimiz hem de dünya insanlığı açısından neler ifade ettiğinin bilinciyle kurulacak tuzaklara, fitne fesatlara, düşmeden birbirimizin varsa eksikliklerini kapatarak, verilecek her görevi üstün bir gayretle yerine getireceğinize inanıyorum ve görevlerinizde hepinize başarılar diliyorum ” dedi.

Program kongre sonrası yeni oluşan yönetimle, köy ve mahalle başkanlarının tek tek tanışmalarıyla ve büyük aile fotoğrafıyla son buldu.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.