Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

BAŞKAN TÜRÜT “BU MEMLEKETİ YERİN ÜSTÜNDE, YERİN ALTINDA VE SEMADA BİLE SAVUNANLAR VAR”

AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt ve Rize Belediye Başkan yardımcıları Sultan Yılmaz, Coşkun Yeğen referandum bilgilendirme toplantılarına Eminettin ve Piriçelebi Mahallesiyle devam etti.

Yapılan bütün operasyonların Türkiye’nin ilerleyişini yükselişini durdurmaya yönelik olduğuna dikkat çeken Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt, “kronolojik sırayla bakacak olursak, rahmetli  Başbakan Adnan Menderes’in asılışı, daha sonra muhtıralar ve e-muhtıralar, rahmetli Turgut Özal’ın büyük ihtimalle bir suikaste kurban gitmesi daha sonra bizim çok yakın tarihte  yaşadığımız 15 Temmuz. İşte o 15 Temmuzda anladılar ki bu topraklar onların kolay kolay ele avuca alabileceği  topraklar değildir. 15 Temmuzda anladılar ki, o şehitler köprüsünde 7,8,9 yaşında çocuklarla 15, 18 yaşında gençlerle,  80 yaşında dedelerle, ninelerle  gördüler ki bütün kirli planlarına rağmen, bütün hesaplarına rağmen, içimizden devşirdikleri vatan hainlerine rağmen başaramayacaklar. Bir türlü kabul edemediler, nasıl olduğunu anlayamadılar. Onlar bunun analizini yaparken, biz Recep Tayyip Erdoğan’ın eline aldığı yeni Türkiye bayrağı ile birlikte 16 Nisan sabahı önümüze gelen, çok daha sağlam, çok daha hızlı gidecek olan,  Yeni Türkiye Otobüsü ile Rize durağından binip, inşallah kutlu yeni zaferlere ve kutlu yeni yarınlara doğru yol alacağız” dedi.

Değişen 18 madde ile ilgili gündemde olan konulara değinen Başkan Türüt, “Diyorlar ya hani Cumhurbaşkanı yeni getirilecek anayasa maddeleri  ile gücüne güç katmaya çalışıyor, kendi gücünü tahkim etmeye çalışıyor, kendini dokunulmaz kılmaya çalışıyor. Yeni anayasanın maddelerinden haberleri olmadığı gibi, eski anayasanın yürürlükteki maddelerinden de haberleri yok. 80 darbesi bakiyesi anayasasından kalan madde ile Cumhurbaşkanı şuanda kullanılan kanunda, vatana ihanet suçu harici hiçbir şekilde yargılanamıyor. Ama şuan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Ak Parti kadrolarının hazırladığı yeni anayasa maddeleriyle, Cumhurbaşkanı kendine yargı yolunu açıyor. Cumhurbaşkanı aynı zamanda meclisi fesh edebiliyormuş diyorlar. Oysaki Cumhurbaşkanı meclisi fesih yetkisine şuanda sahip. Yeni anayasa ile  Cumhurbaşkanı memleketi seçime götürdüğünde aynı zamanda kendi makamını da  kendini de seçime taşıyor. Bir başka madde ile ilgili, 18 yaşında gençten milletvekili olur mu diyorlar. Sanki meclisteki 600 vekilin hepsi 18 yaşındaki gençlerden seçilecekmiş gibi. 18 yaşındaki genç askere gidiyor, vatan savunmasında şehit oluyor. Yine 18 yaşındaki gençlerin 15 Temmuzda tankların önüne  yatarak, bu memleketi nasıl savunduğunu görmedik mi? 18 yaşındaki gence biz kendisini yöneteceklerini seçme hakkını vermedik mi ? Seçmek mi daha önemlidir seçilmek mi? 18 yaşında bu memlekette 7,5 ile 8 milyon 18 -25 yaş arası nüfus var. Bu kitlenin de kendi gerçekleriyle ilgili sorunlarını, durumlarını devletin gündemine getirme hakları var. Onlar bunları tartışmaya devam etsin, İstikrar için biz bu 18 maddenin önemi anlamalıyız ve anlatmalıyız . Son bir hafta kaldı biz kararımızı verdik ama aramızda kararsızlar var. Bizim onlara bu durumun önemini anlatmamız gerekir. Çünkü 16 Nisan sadece bizim için değil tüm dünya mazlumları için çok önemli bir tarihtir. Geçen gün gördük zalim Esed’in Suriye’nin İdlib kentinde yaptığı katliamı. Elma kokusu geliyor diye o elmanın peşine düşenleri ,elma kokulu sarin gazıyla katledip şehit ettiği çocukları. Dün bizim topraklarımızda ne işleri var dediğimiz o çocukların, orada kalanları bugün şehit oldu. En önemli nokta ise  bizim gidebilecek Suriyeli’nin buraya geldiği gibi, başka bir memleketimiz yok. Burası bu ümmetin ve Türk milletinin son büyük kalesidir” dedi.

Başkan Türüt’ün ardından yapılmak istenen projelerin önündeki en büyük engelin Bürokrasiden kaynaklandığını ifade eden Başkan Yardımcısı Sultan Yılmaz,1960 ve 1980 ihtilallerinin yamalı bohça gibi olan anayasalarından kaynaklandığını belirterek, bürokrasi engelinin kalkması için 16 Nisan’da yapılan seçimin iyi bir sonuç getireceğini ifade etti.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.