Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

BAŞKAN TÜRÜT “16 NİSAN SADECE BİZİM DEĞİL, TÜM DÜNYA MAZLUMLARININ DA ÖNEMSEDİĞİ BİR TARİHTİR”

AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt ve Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap Tophane Mahallesi sakinleriyle bir araya gelerek yaklaşan referandum süreciyle ilgili bilgiler aktardı.

Yapılan toplantıda 16 Nisan’ın sadece sandığa gidilip, evet ya da hayır denilen  bir düzlem olmadığına ve sadece anayasa maddelerinin değişeceği bir süreç olmadığına dikkat çeken Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt, “Bu süreç Türkiye Cumhuriyetinin tüm kazanımlarından sonra 2002 den bu yana, Rizeli Recep Tayyip Erdoğan’ın ve arkadaşlarının ortaya koyduğu mücadele sonucunda elde edilen tüm kazanımların garanti altına alınmasını sağlamak için yapılan anayasa değişikliğinin oylanmasıdır. 16 Nisan  öyle önemli bir oylamadır  ki saygıdeğer Türkiye Cumhuriyeti bakanlarının  Belçika’nın ara sokaklarında kendi toprakları olan  büyük elçiliklere 30 metre kala sokak arasında sıkıştırılmalarına buradaki gurbetçi evlatlarına saldırılıp, engellenmeye çalışılan bir gerçeğin yaşanacağı gündür. 16 Nisan bu toprakların evlatlarının küllerinden yeniden doğarak, silkinerek, sancağı kaldığı yerden kaldırıp, yeniden kutlu ufuklara doğru yürümesinin yeni bir başlangıcının miladıdır.

16 Nisan’ın bu topraklarda Türk İslam insanlarının yeniden biz, bizi yönetmeye başladık ve devam edeceğiz ve bunu Allah’ın izniyle ve nusretiyle kimse engelleyemeyecek diyeceği ve dünyaya haykıracağı tarihtir. 16 Nisan sadece bizim değil, Rize’nin değil, Türkiye’nin değil tüm dünyanın diğer coğrafyasında yaşayan bu ümmetin ve diğer dünya mazlumlarının çok önemsediği onların yaşaması yaşamlarına devam edebilmesi için çok önemli bir tarihtir. Bakın dün ve evvelsi gün bir zalimin aslında kendi toprakları içerisinde yaşayan, elma kokulu sinir gazlarıyla aç insanların arasına attığı masum çocukları nasıl katlettiğine şahit olduk. Rabb-ül Alemin Kahhar ismiyle kahreylesin onu. Dün bizim topraklarımızda ne işleri var dediğimiz o çocukların, orada kalanların bugün şehit oluşuna şahit olduk ve kıvranarak acı içerisinde izledik. Bütün bunların mümkünse yaşanmaması için bu toprakların devletinin ve bu toprakların insanlarının artık daha değişik bir pozisyon alması lazım. Bu yüzden 16 Nisan sadece değişen 18 tane anayasa maddesinin oylanacağı bir tarih değil. Durdurulmaya çalışılan paçasından aşağı çekilmeye çalışılan Türkiye’nin, paçasındakilerden kurtulup, koşmaya başlamasının tarihidir. Şuan ki düzlemde Recep Tayyip Erdoğan 2023 ‘e yürütülmemeye çalışılıyor. Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarının önü kesilmeye çalışılıyor. Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye için ortaya koyduğu vizyonla kısa, orta, uzun vadeli hedeflerine, onun şahsında bloke edilip, manipüle edilip durdurulmaya çalışılıyor. 16 Nisan Türkiye genelinde çok önemli, bizim içinde Rize çok önemli. Rize’ye baktıkları zaman Recep Tayyip Erdoğan’ı görüyorlar, Rize’ye baktıkları zaman Türkiye’nin çimentosu olduğunu görüyorlar. Rize’ye baktıkları zaman sonuç iyiyse Avrupa da ki küffar üzülüyor, sonuç kötüyse seviniyor. O yüzden Rize’nin önemli bir ibreye işaret olduğunu bu noktada dikkat ederek, şunu söylüyorum ki sadece bizim kararlı olmamız önemli değil, çevremize, eşimize, dostumuza bu meselenin sadece  bir parti meselesi olmadığını Recep Tayyip Erdoğan’ın meselesi olmadığını bunun milli ve manevi bir mesele olduğunu, bunun sadece bu milleti de değil, Ümmeti Muhammedin hepsini ilgilendiren önemli bir beka meselesi olduğunu hatırlatmamız gerektiğini sizlere arz ediyorum” dedi.

Türkiye’yi çekemeyen lobilerin olduğundan bahseden Başkan Kasap, bu lobilerin asıl istediklerinin eski Türkiye olduğuna ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 15 yılda büyüyen, dünyayla baş eden bir Türkiye olduğuna değindi.

Türkiye’deki büyümenin 16 Nisan’dan sonra daha ileriye taşınacağından söz eden Başkan Kasap, “Önümüzdeki referandumda Türkiye’de yüksek oranda “evet” çıkacağına inanıyorum. Rize’de yüzde doksan “evet” çıkacağına ve birinci olacağımıza inanıyorum. Ben zaten şunu anlamıyorum. Cumhurbaşkanımız gibi bir Rizeli lider varken nasıl muhalefet olur. Rize’den “hayır” çıkması bizim için bir ayıp olacaktır. Biz birinci olarak Cumhurbaşkanımızın sevincini ikiye katlayacağız” dedi.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.