Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

BAKAN YAZICI’NIN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Ağustos ayı, tarihimizde büyük zaferlerin ayıdır. 26 Ağustos 1071, Anadolu’nun kapılarının Türklere açıldığı tarihtir. 30 Ağustos 1922 ise; Başkomutanlık Meydan Muharebesi’yle, Anadolu’nun bize ait olduğunu bir kez daha tüm dünyaya ilan ettiğimiz tarihtir.

Millî Mücadele yalnız bir savaş değil; milletimizin kanıyla, etiyle, dişiyle, tırnağıyla yazdığı bir destandır. Bu zaferi kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla milletimiz yekvücut olarak kazanmıştır. Dünya durdukça, bize bırakılan en büyük mirasımız olan birlik ve beraberliğimiz, bu coğrafyada devam edecektir.

Tarihimiz, hiçbir milletle kıyaslanmayacak şekilde eşsiz zaferlerle doludur. Yüzyıllar içinde birçok farklı toprak parçası üzerinde kurduğumuz medeniyetler ve devletler bugün sahip olduğumuz kültürün temel taşlarını oluşturmaktadır. Bizler hoşgörüyü, barışı, sevgiyi kalbine ve aklına kazıyan; yıllar boyu egemen olduğu toprakları bu düsturlarla yöneten bir milletin evlatları olarak, bugün de aynı hoşgörü, sevgi ve barışı hem iç hem de dış politikamızda uyguluyoruz.

Son dönemde yakın coğrafyamızda yaşanan acılar hepimizin vicdanını derinden yaralamaktadır. Mısır ve Suriye’de bir insanlık dramı yaşanmaktadır. Savaşın bile bir mantığı ve kendi içinde kuralları varken, bugün Suriye ve Mısır’da çocuklara, kadınlara, silahsız sivillere kendi devleti saldırıyor. Bu, insanlık adına kabul edilemez bir durumdur. Millet olarak sahip olduğumuz gelenek ve vicdanımız gereği, yaşanan acı dolu tabloyu görmezden gelmemiz mümkün değildir. Tarih, zulmedenleri ve zulme seyirci kalanları affetmeyecektir. Mısır ve Suriye’de yaşanan insanlık dramına sessiz kalmak mümkün değildir. Millet olarak tarih boyunca mazlumun, yoksulun, ihtiyaç sahibinin yanında olduğumuz gibi bundan sonra da olmaya devam edeceğiz.

Zaferler ayında, milletimizin ve onun bağrından çıkan kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik ediyor; başta büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını ve bu vatan uğruna canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyorum.

Gücümüzü, inancımızı, cesaretimizi tüm dünyaya bir kez daha kanıtladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız kutlu olsun.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.