Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

AK PARTİ RİZE MERKEZ İLÇEDE TEMAYÜL YOKLAMASI YAPILDI

Ak Parti Rize Merkez İlçe’ye bağlı belde belediye başkanları adaylarını belirlemek için temayül yoklaması yaptı. Temayül yoklamasında tüm beldelerden gelen delegeler belediye başkan adayı kimi görmek istiyorlarsa tercihlerini beyan ettiler.

Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı Konferans salonunda gerçekleşen temayül yoklamasına Ak Parti Rize İl Teşkilat Başkanı Harun Mertoğlu, İl Seçim İşleri Başkanı Ali Haydar Er, Merkez İlçe Koordinatörü Ali Avcılar ve Murat Saadettin Türüt katıldı.

Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı İshak Alim yaptığı konuşmada Ak Parti’nin belediyeleri almasının önemine değinirken de parti içi birlik ve beraberlik vurgusunda bulundu. Alim konuşmasında, tüm aday adaylarının birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek Ak Parti’nin ve nihayetinde de belediyelerin Ak Partili olması ile asıl kazananın halk olacağı bir seçim sürecinden başarıyla çıkmak mecburiyetinde olduklarını ifade etti. Genel merkez tarafından belirlenecek olan adayların isimlerinin açıklanması ile birlikte diğer aday adayı arkadaşların tıpkı kendileri adaymış gibi çalışarak kendi beldelerinde belediye seçimlerinin kazanılmasına çalışacaklarına dayalı olarak tüm aday adayı arkadaşlarımızdan sözler aldığını hatırlatan Alim; Bu söze tüm aday adayı arkadaşlarımızın riayet edeceklerine inandığını ifade ederek, başarı temennisinde bulundu. AK Parti’nin aday belirleme çalışmalarının genel merkez tarafından sonlandırılmasının ardından aday açıklamalarının başlayacağı ve seçim çalışmalarının da bu yerel seçimlerde biraz daha erken başlayacağını vurguladı.

Temayül yoklamasına Ak Parti Rize İl Teşkilat Başkanı Harun Mertoğlu’da bir konuşma yaparak temayül yoklamasının detaylarına ilişkin katılımcıları bilgilendirdi. Temayül yoklamasında dikkat edilecek hususlar ve oy kullanma koşullarına ilişkin katılımcıları bilgilendiren Mertoğlu, Ak Parti’nin zaferle çıkacağına inandığı 30 Mart yerel seçimleri öncesinde gerçekleşen bu Merkez İlçe Temayül yoklamasının hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Gerçekleşen bu konuşmaların ardından temayül belirleme çalışmasına geçildi. Her belde için ayrı ayrı sandıklar kuruldu. Beldeler adına oy kullanabilecek olan isimler tek tek gelerek yaptıkları tercihleri kendi beldelerinin sandıklarına atarak tercihlerde bulunmuş oldular. Temayül yoklamasında her beldenin belde teşkilatları, belde kadın kolları ve gençlik kolları, belde belediye meclis üyeleri, belde mahalle başkanları tercihlerini beyan ettiler. Buna göre Kendirli’de 42, Muradiye’de 35, Çaykent’te 39, olmak üzere toplam 116 delege tercihte bulundu.

Temayül yoklaması tercih beyan etme çalışması tamamlandıktan sonra sandıklar kapatılarak sandık yoklama kâğıtları ile birlikte bağlanarak il başkanlığına teslim edildi.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.