Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

AK PARTİ RİZE MERKEZ İLÇE TÜRÜT’LE DEVAM DEDİ

AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı bugün İsmail Kahraman Kültür Merkezinde gerçekleşen kongrede, mevcut Başkan Sadettin Türüt’le yeniden devam dedi.

İsmail Kahraman Kültür Merkezinde gerçekleşen AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresine AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Gümrük ve Ticaret eski Bakanı ve AK Parti MKYK Üyesi Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar ve İl Yönetim Kurulu üyeleri, İl Genel Meclis Başkanı Muhammed Avcı ve İl Genel Meclis Üyeleri, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Kendirli Belediye Başkanı Alaettin Serdar,Çaykent Belediye Başkanı Hasan Kara,Muradiye Belediye Başkanı Musa Süreyya Balcı ,Belde ,köy ve mahalle başkanları Sivil Toplum kuruluşları ile birlikte çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.400 delegeden 380’inin oy kullandığı kongrede Sadettin Türüt, yeniden başkan seçildi.

Konuklar kongre salonunda Merkez İlçe Başkanlığı’nın seçim çalışmalarıyla ilgili hazırlamış olduğu fotoğraf sergisini gezdi.

Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından başkanlık divanı seçimi yapıldı. Divana, AK Parti Rize İl Başkan Yardımcısı Avukat Harun Mertoğlu divan başkan seçildi. Gündemin okunmasının ardından, Yönetim Kurulu faaliyet raporu ve gelir-gider hesap raporu okundu ve raporlar ayrı ayrı oylandı.

“Kongrelerimiz, çözüm süreci irademizin kaynağıdır”

Kongre açılış konuşmasını Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt gerçekleştirdi. Türüt konuşmasında ” Kongrelerimiz Türkiye’mizin büyük hedeflere ulaşma kaynağı, Kongrelerimiz, çözüm süreci irademizin kaynağıdır.Kongrelerimiz tüm vesayet kalıntılarının, Paralel yapının, Milletimize ve ümmetimize musallat olan tüm musibetlerin siyasi düzlemde tasviye edilebilmesinin kaynağıdır ve tabi ki kongrelerimiz yeni Türkiye’nin vazgeçilmez ihtiyacı olan yeni Anayasanın aziz Milletimizle buluşturulma iradesinin kaynağıdır. Bugünün tabi ki bir önemi de Gazi Mustafa Kemal’in irtihal ettiği gün’ün yıl dönümü olmasıdır. Bu sebeple Gazi Mustafa Kemal’le birlikte geçmişte ve günümüzde dini ve milleti için canını hiçe saymış tüm aziz şehitlerimizi ve Daru Beka’ya irtihal etmiş merhum gazilerimizi saygıyla yad ediyor ve Cenab’ı Hak’tan rahmet diliyorum” dedi.

Türüt konuşmasına şöyle devam etti: Sayın Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın Davos’ta Hak için haykırarak siz bebek katillerisiniz dediği yıllardır Ümmeti Muhammed üzerine kendine adeta bir psikolojik dokunulmazlık bariyerleri oluşturan Had haya bilmez İsrail devletinde, Müslüman insanlığın önemli bir kutsalı ve ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’ya yaptığı çirkin saldırılar sebebiyle huzurlarınızda bir kez daha kınıyor ve onlara da bunları yaparken en önemli direnci gösteren partimiz siyasetini desteklemenin, bir arada olmanın, iri olmanın diri olmanın önemini bir kez daha vurgulamak istiyorum. Bizler sizin verdiğiniz destekle ve Cenab’ı Allah’ın izin ve nusretiyle. Aslında çok kadim olan ve aslı kul olabilme davası olan davamızı sayın Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ının izinde ve sayın Genel Başkanımız ve Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun arkasında durarak davamızı daha ileriye taşımanın mütevazi gayreti içinde olacağız” dedi.

“Bugün burada bende çok ayrı bir heyecan yaşıyorum”

Türüt’ ten sonra Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, “5. olağan kongreyle ilgili olarak şunları kaydetti:” Bugün burada bende çok ayrı bir heyecan yaşıyorum çünkü Belediye seçimleri dönemi içinde Merkez İlçeyle ayrı bir hukukumuz oldu hep beraber çalıştık. Bugün gerçekleşecek olan olağan genel kongrenin hepimize inşallah hayırlı olmasını diliyorum. Yükümüz çok ağır Sayın Cumhurbaşkanımızın mirasını devrettiği bizleri kendi davası içerisinde dünya lideri olarak devam etmekte olduğu bu yapı içinde bizler onun bıraktığı yerden daha da ileriye taşımak durumundayız” dedi ve yapım aşamasındaki projeleri hakkında bilgi verdi.

“Kongreler AK Partimizi çok daha güçlendirmiştir”

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ın ardından AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar bir konuşma yaparak, ” Kongremizin Merkez İlçemize Rize’mize hayırlara vesile getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Rize olarak çok büyük başarılara imza atan teşkilatıma teşekkür etmek istiyorum. Son iki seçimde enler Rize’de bu başarılara imza atan teşkilatımıza tekrar teşekkür ediyorum . Yine hepimiz çok iyi biliyoruz ki kongre süreçleri siyasi partilerin yıprandığı, güç kaybettiği çekişmelerin hat safhada olduğu alanlar oluyor ama hamdolsun bizim partimizde böyle bir süreç hiç yaşamadık. Kongreler AK Partimizi çok daha güçlendirmiştir. Bu anlamda bizim birlik ve beraberliğimize katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Bu birlik ve beraberlik devam ettiği sürece daha Rize’ye vereceğimiz hem siyasi anlamda hem de hizmet anlamında çok fazla şeyin olacağına inanıyorum” dedi.

“Merkez İlçe teşkilatımız Rize ilçeleri içinde her zaman lokomotif görev üstlenmiş”

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, ise “Kongremizin özelde Merkez İlçemize, Rize’mize genelde Ülkemize partimize ve tüm insanlık tarihine hayırlar getirmesini Yüce yaratıcıdan niyaz ediyorum. Değerli kardeşlerim, Merkez İlçe teşkilatımız Rize’de yola çıktığımız 12 Ekim 2001 tarihinden bu yana Rize ilçeleri içinde her zaman lokomotif görev üstlenmiş ve ortaya koymuş olduğu performansıyla daima göz doldurmuş olan bir teşkilatımızdır. 2001 de yola çıkarken ortaya konan ilkeler çerçevesinde merkez İlçe teşkilatımız her geçen gün başarılarını daha da katlamış ve Allah’a hamdolsun son seçimlerde başarılarını zirveye taşımış olan bir teşkilatımızdır. Ben özellikle son yerel seçimlerde Türkiye birinciliği elde eden ve son Cumhurbaşkanlığı seçiminde de yaklaşık yüzde seksen üç gibi bir oy oranıyla ve yine çok devasal bir başarıyı ortaya koyan Merkez İlçe Teşkilatımızın başta değerli Başkanı, yönetim kurulu üyeleri, köy ve mahalle başkanına varıncaya kadar, sandık kurulu üyelerine varıncaya kadar her bir kardeşimi yürekten kutluyorum, her birinizi tebrik ediyorum. Bugün burada seçilecek olan yeni yönetim kurulu üyesi kardeşlerime de inşallah 2015 seçimlerinde yine Rize’mizi birincilikle tanıştıracak önemli ve başarılı sonuçlar kaydedeceklerini inanıyorum” dedi.

“Sadece Türkiye’nin değil, Dünyanın En güçlü siyasi teşkilatıyız”

Gümrük ve Ticaret eski Bakanı ve Ak Parti MKYK Üyesi Rize Milletvekili Hayati Yazıcı , Karal’ın ardından Teşkilatçılığın önemine değinerek, “Ak Partinin başarısının altında yatan en önemli faktörün teşkilat çalışmaları teşkilat mensuplarını gayretli ve birbiriyle uyumlu bir şekilde çalışma süreçleri tempoyu düşürmeden hedefe odaklanarak çalışmalarıdır. Sadece Türkiye’nin değil, Dünyanın En güçlü siyasi teşkilatıyız. Gece gündüz demeden çalıştık siyaset gönüllü bir iştir hiç kimse bizi zorla bulunduğumuz yere getirmemiştir. Ak Partinin siyaset anlayışına göre ne mevkide olursa olsun bulunduğunuz yerin hakkını vermekle yükümlüsünüzdür. Aldığınız görevi en iyi şekilde yerine getirmelisiniz. Teşkilatlarımız bu çalışmalar neticesinde kongrelerle güçlenerek, Türkiye’ye olan sevgimizi sevdamızı 2023 hedeflerimize doğru bizi taşıyacak daha güçlü günlerimize vesile olmasını diliyorum” dedi.

“Recep Tayyip Erdoğan, bu milletin iradesi üzerindeki tüm vesayetleri kaldıran ve on yıllardır beklenen büyük liderdir”

Son olarak, AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Rize’nin evladı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketinde olmaktan ayrı bir heyecan duyduğunu ifade ederek, Bugün burada bulunmak benim için çok önemli Recep Tayyip Erdoğan, bu milletin iradesi üzerindeki tüm vesayetleri kaldıran ve on yıllardır beklenen büyük liderdir onu buradan saygıyla selamlıyorum. Ak Parti teşkilatları millet iradesinin ne anlama geldiğini çok iyi biliyorlar çünkü biz kendi kararlarımızı hep kendimiz vermiş bir milletiz demokrasi dediğimiz şey milletin iradesinin sandık aracılığıyla devlete yansımasıdır. Millet kendi temsilcilerini sandıkta seçer ve kendi temsilcileri eliyle de kendisini yönetir. İşte bugün burada bir demokrasi şölenindeyiz çünkü bugün burada bir parti içi demokrasi örneği yaşıyoruz bugün burada merkez ilçe başkanımızı seçeceğiz. Kongremizin hayırlara vesile olmasını dilerim. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de Rize muhteşem bir performans gösterdi yüzde seksen iki gibi bir oyla hepimizi hayran bıraktınız o yüzden hepinizi tebrik ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından yönetim kurulunun ibrası yapıldı. 400 delegeden 380’inin oy kullandığı kongrede Sadettin Türüt, yeniden başkan seçildi.

Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu üyeleri şu şekilde oluştu:

AK PARTİ RİZE MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI YÖNETİM KURULU LİSTESİ

MURAT SADETTİN TÜRÜT İÇ MİMAR

FATİH MEHMET KÖSE ESNAF

SİNAN USTAOĞLU AVUKAT

HÜSEYİN ÖZGÜN TURİZMCİ

ABDULLAH KARALİ İŞLETMECİ

MEHMET İBUK ESNAF

SANİYE İNCE MUHASEBECİ

EMEL KAHRAMAN EV HANIMI

HASAN FEHMİ ÖZEN ESNAF

RESUL KUK EMEKLİ

SİNAN EYÜBOĞLU ESNAF

ALİ OSMAN AKSU ESNAF

TEMEL YAŞAR HACIÖMEROĞLU ESNAF

OSMAN DELAL EMEKLİ

TUNCAY KILIÇ SERBEST MESLEK

HAVVA KARACA SERBEST MESLEK

MUSTAFA ŞAFAK SERBEST MESLEK

ŞEYDA SALİ ESNAF

EVREN KULAKSIZ AVUKAT

ÖZLEM SEVDA SANDALLI EV HANIMI

NURGÜL BEŞİKÇİ EV HANIMI

DURSUN ALİ DOĞAN MİMAR

TEVFİK ÇAKIR TURİZMCİ

MUSTAFA TABAK İŞ ADAMI

MUHARREM YELKENCİ SERBEST MESLEK

EMİNE GÜNGÖR SİGORTACI

NURDAN BOŞNAK EV HANIMI

SELÇUK DURMUŞ İŞ ADAMI

ORHAN YAZICILAR GAZETECİ

YASİN OKTAY SERBEST MESLEK

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.