Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

AK PARTİ RİZE MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI’NDAN 6.OLAĞAN KONGRE BASIN AÇIKLAMASI

Bugün AK Parti Kadroları için çok farklı bir günün 16. yıl dönümü olarak, özel bir anlam ifade etmektedir.

Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki erdemliler hareketi Adalet ve Kalkınma Partisi ismiyle 14 Ağustos 2001 yılında, siyaset sahnesindeki yerini almıştır. Girdiği ilk genel seçim olan, 3 Kasım 2002’de iktidara gelen ve  on beş yılda girdiği tüm seçimlerden birinci olarak, çıkmayı başaran AK Parti, on altı yıllık bu süreçte bünyesinden dört Başbakan ve iki Cumhurbaşkanı çıkarmıştır. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak diyerek, Türkiye Cumhuriyeti Siyaset tarihindeki tüm paradigmaları farklılaştıran bu büyük Anadolu hareketinin, kendi teşkilat bünyesi içerisinde gerçekleştirecek olduğu, 6. Olağan kongreler sürecinde, Ağustos ayı içerisinde Rize’de öncelikle ilçelerde gerçekleşecek olan kongreler takvimi başlamıştır.
Bu minvalde büyük bir onurla görev yaptığımız, hizmetkârı olduğumuz AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı’nın 6. Olağan kongre tarihi,  Genel Merkezimiz tarafından “26 Ağustos 2017” olarak belirlenmiştir.
Bununla birlikte önemli bir konunun altını çizmek isteriz ki; İl Başkanlığımızda ve Genel Merkezimizde oluşan kanaat ve Genel Merkezimizin iradesi ve onayıyla  Merkez İlçe Başkanlığı olarak,  yönetim kurulumuz, tüm belde köy ve mahalle teşkilatlarımızla birlikte, öngörüldüğü üzere yeni dönemde de görev almak için  yola çıktığımızı ve kongreye hazırlandığımızı tüm Rize Kamuoyuna saygıyla duyururuz.
Ayrıca, İlçe Başkanı olarak şahsım ve yönetim kurulum adına, AK Parti Merkez İlçe Başkanlığımızı teşkilatçılık gerçekleri, teşkilatçılık etiği ve edebi içerisinde, tüm teşkilatı kucaklayarak, tüm kadrolarını bu gerçeklere yakışır bir nezaketle ve siyasi partilerin demokratik teamüllerine uygun bir şekilde, ilgili kongreye hazırladığımızı ifade etmek isteriz.
Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, bize koca bir milletin emaneti olan Adalet ve Kalkınma Partisindeki görevimizle ilgili  bu yeni dönemde teveccüh gösteren Genel Merkezimiz ve İl Başkanlığımıza tekrar teşekkür eder, AK Parti Merkez İlçe kadroları adına Rize Kamuoyuna saygılar sunarız.

 

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.