Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

AK PARTİ RİZE MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞINA İSHAK ALİM SEÇİLDİ

AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığının bugün İsmail Kahraman Kültür Merkezinde gerçekleşen kongresinde, AK Parti Rize İl Başkanvekili İshak Alim Merkez İlçe Başkanlığına seçildi

İsmail Kahraman Kültür Merkezinde gerçekleşen AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresine AK Parti Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan yardımcısı Erol Kaya, AK Parti  Genel Merkez Koordinatör Milletvekili Polat Türkmen, AK Parti Rize Milletvekili Hikmet Ayar, AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı  ve İl Yönetim Kurulu üyeleri, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Kazancı ve İl Genel Meclis Üyeleri, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Kendirli Belediye Başkanı Alaettin Serdar, Çaykent Belediye Başkanı Hasan Kara, Muradiye Belediye Başkanı Musa Süreyya Balcı ,Belde köy ve mahalle başkanları Sivil Toplum kuruluşları ile birlikte çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.  308 delegenin oy kullandı kongrede oyların tamamını alan  İshak Alim  başkan seçildi.

Kongrenin açılış konuşmasını Merkez İlçe Başkanı Sadettin Türüt yaptı. Türüt, konuşmasında Malazgirt zaferini kutlayarak;1071 yılının26 Ağustosunda sergilenen kararlılık kahramanlık ve güne hakim olan dava şuurunun günümüzde devam etmesi temennisiyle tüm şehitlerimize Cenabı Hakk’tan rahmet niyaz ederim. Malazgirt zaferiyle bilinmesi gereken bir şey var ki o da meydanda okla kılıçla savaş zahiren kazanılmadan önce, Horasan Müslüman Türk erenleri, Allah dostları, Yunus Emreleri, Sarı Saltukları sayesinde savaş öncesinde gönüllerin fethedildiği gerçeğidir. Çünkü bu dava ben değil biz,hatta siz diyenlerin elinde yükselebilecek bir davadır. Çünkü bu dava Kral, Padişah değil kul olmaya niyet etmişlerin öz gönül mülküdür. Yani demem o ki gönül kazanamayan vatan kazanamaz kazansa da elinde tutup, yönetemez. Bu siyasi hareket içerisindeki herkesin kızıl elması güzel gönüllere ulaşmak, dokunmak ve feth etmek olmalıdır. Bu minvalde daha önceki teşkilat görevlerimiz bir yana 4 yıla yakın süren AK Parti Merkez İlçe Başkanlığındaki görevimizde, teşkilatçılık dairesindeki standart görevlerimiz dışında en fazla ehemmiyet gösterdiğimiz hususu sadece dünya zaman mekan kavramı içerisinde değil, Ahirete kadar, uzanacak gönül fetihleri yapmak, gönülleri kazanmaya çalışmak olmuştur. Yine tam da bu sebeple, çok büyük bir fedakarlıkla dava yolculuğunda çoktan geçmiş olduğu bu durağa dava sorumluluğu ve aşkı sebebiyle yeniden dönen ve bizden çok daha kıymetli davadaşım, kardeşim İshak Alim beyefendi ve ekibinin bu kutlu yolculuğunda inşallah hep yanında olacağımızı asla yalnız bırakmayacağımızı sevenlerimize tüm camiamıza coşkuyla ifade etmek isterim. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın baba ocağında siyaset yapan talebeleri olarak, teşkilat birliğini, huzurunu   önemsemeden bireysel hesapları peşinde maskara olanlara da belirtmek isterim ki Cumhurbaşkanımızın deyişiyle “siyasetin tek limanı ahlaktır” dedi.

Başkan Türüt’ün ardından selamlama konuşması yapan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap dünya lideri sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında çıktığımız bu kutlu yolda elbette Ömerler bayrak değişimi içerisinde  bulunacaktır. Şuanda da çok saygın bir şekilde Rize Merkez İlçemizde bunu görmekteyiz. Bundan sonraki süreçte her zaman daha öncede olduğu gibi kişisel çıkarlarımızı genel çıkarların altına koyarak devlet millet ve şehir menfaatini koruyarak hizmetlerimize devam etmeliyiz” dedi.

İl Başkanı Avcı konuşmasında Bugün itibariyle Rize İl teşkilatı olarak ilk ilçe kongremizi icra ediyoruz. Tabi kongrelerimizi yaparken Ak Partinin bir kongre geleneği vardır. Özellikle şunun altını çizmek istiyorum ki AK Partinin kongre geleneğinde kavga yoktur sandalyelerin hava da uçuşması yoktur. En geniş çaplı istişare vardır ve bu istişarelerin sonucunda da herkesin ittifakla birlikte hareket edebileceği bir ilçe başkan adayının  veya bir il başkanı adayının belirlenmesi ve ondan sonrada teşkilat disiplinin devreye girmesiyle birlikte de bütün teşkilat mensubu arkadaşlarımızın o arkadaşlarımızın etrafında birleşmesi arzu edilir. Şu son bir hafta içerisinde yaşadığımız bazı hadiseler hakikaten ne kadar güçlü bir dava şuuruna sahip ve mükellef olmakla övündüğüm hakikaten gurur duyduğum bir teşkilatın var olduğunu bir kere daha görmüş oldum. Bu salonda iki tane pırıl pırıl dava arkadaşım var bugün bu salonda biri Sadettin Bey adaylığı açıklanmıştı aday olma düşüncesindeydi ama daha sonra kendisiyle yapmış olduğumuz bir görüşmede aday değişikliğine gidebiliriz diye  istişare etmeye başladığımız zaman  bana sadece şunu söyledi. Dedi ki “ Başkanım bu dava için benim ibrem asla şaşmaz ne fedakârlık yapmam gerekiyorsa yapacağım” dedi. Çok değerli kardeşim Sadettin Türüt’e bir kere daha buradan minnettarlığımı ifade ediyorum ve şükranlarımı sunuyorum. Yine diğer bir arkadaşım Merkez ilçe ile ilgili bir aday değişikliği konusu gündeme gelince sayın Cumhurbaşkanımızın da özellikle talimatlarını aldım ve o talimatların akabinde başka bir arkadaşımızı belirlemeye çalışırken İl Yönetim kurulunda görev yapan daha önce de Merkez İlçe Başkanlığı görevini yapmış daha doğrusu bu kademelerden geçmiş bir arkadaşımıza bu görevi tevdi ettiğimiz zaman belki onun için çok zordu, belki nefsine ağır gelebilecekti ama o da aynı şu cümleyi kullandı “bu dava için ne fedakarlık yapmam gerekiyorsa yaparım” dedi. İshak kardeşime de bir kere daha bütün delegasyonun huzurunda teşekkür ediyorum” dedi.

İl Başkanı Avcı konuşmasına şöyle devam etti: İlçe Başkanımız da  biraz önce belirtti.  Siyasetin tek limanı ahlaktır dedi. Her türlü ayak oyunlarıyla her türlü gayri meşhur usul ve esaslarla rakibini alt etmeye çalışanlar, halen bu teşkilatta var olacaklarını  düşünüyorlarsa çok yanılıyorlar. Onlara bu teşkilat gereken cevabı verecektir” dedi.

Rize Milletvekili Hikmet Ayar :“Biz 2001 yılında 14 Ağustos ta yola çıkan  bir hizmet hareketiyiz bir kutlu yürüyüşün bugünkü nöbetçileriyiz. Evet özellikle bu ifadeyi kullanıyorum bugün kü nöbetçileriyiz. Dün bu nöbette başkaları vardı yarın başkaları olacak ama en kalıcı bağ üyelik bağıdır. Hepimiz dünde vardık bugünde varız, yarında var olacağız. ama görevler belirli sürelerle sınırlı görevlerdir. İlçe Başkanlıkları, belediye başkanlıkları, belediye meclis üyelikleri belli sürelerle sınırlıdır. O süre içerisinde görevimizi en iyi şekilde yaptığımız takdirde gönül rahatlığıyla görevi bir başkasına elbette devir edeceğiz. İşte bu nöbet anlayışıyla bu olaylara bakacak olursak, bir takım insanların sorun olarak gördüğü olaylarda ortadan kalkmış olacak. Bu ancak birlik beraberlik kardeşliğimizi muhafazamızla olur biz bunu en iyi yapan bir teşkilatız. Geçmişten günümüze bunu her merhalede kanıtlayan bir teşkilatız” dedi.

AK Parti Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan yardımcısı Erol Kaya Rize siyasi tarihinde ya da idari tarihinde çok şey yaşayan bir şehir ama biz artık Rize’yi bu ülkenin liderini yetiştiren barından çıkaran ve Türkiye damga vuran bir şehir olarak biliyoruz. Ne mutlu sizlere ki böyle bir lidere ev sahipliği yapıyorsunuz hepinizi tebrik ediyorum ve böyle bir liderin şehrinde ona yakışır projeler yapılırdı .Rize hava alanıyla ve Ovit tüneliyle yeni bir döneme giriyor. Kongreler bizim motivasyonumuzun arttığı yenilenmelerin yaşandığı süreçlerdir. Kongreler bizim yenilenme mecralarımızdır. On bir milyonluk AK Parti ailesi bizden yeni vizyonlar yeni heyecanlar bekliyor. AK Partide kongrelerde veya teşkilat görevlerinde yarışan arkadaşlarımızın tek bir özelliği vardır. Biz koşuyoruz bayrağı veriyoruz ve koşmaya devam ediyoruz. Sonuna kadar hep beraber on bir milyon insanımız yeni üyelerle yeni heyecanlarla koşmaya devam ediyoruz. Eğer Türkiye 2019 da başarı elde etmek istiyorsa 2023 vizyonuna 2053 e ve 2071 hayaline ulaşmak  istiyorsa daha fazla koşmak zorundadır. Bu koşuyu gerçekleştirecek olanda birbirimize olan  dayanışmamız dır vefamızdır. Ben özellikle istirham ediyorum bu teşkilatta görev yapan tüm kardeşlerimiz siyaset saza ve gaza gelme yeri değildir, vakti gelince de naza çekme yeri değildir. Dışarıdan birileri bize gaz verip te, bizi yoldan çıkarmaya çalıştığında da aman dikkatli olun ama görev tevdi edildiğinde de naza gelmeyin koşun alın bayrağı taşımaya devam edin” dedi.

Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu üyeleri şu şekilde oluştu:

AK PARTİ RİZE MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI YÖNETİM KURULU LİSTESİ

İSHAK ALİM                      MALİ MÜŞAVİR

FATİH MEHMET KÖSE      ESNAF

EMEL KAHRAMAN             EV KADINI

OSMAN DELAL                    EMEKLİ

HASAN FEHMİ ÖZEN           ESNAF

TEVFİK ÇAKIR                        GAZETECİ

HÜSEYİN ÖZGÜN                  ESNAF

SİNAN USTAOĞLU              AVUKAT

ŞEYDA SALİ                          SERBEST MESLEK

SELÇUK MAVİ                             ESNAF

MUHAMMET KETENCİ              ESNAF

HATİCE ER                                   MUHASEBECİ

ALİ OSMAN AKSU                          ESNAF

SEDAT DURMUŞ                            ESNAF

OSMAN BİRİNCİ                             ESNAF

HAKAN AVCI                                  SERBES MESLEK

ELİF KÜÇÜKMUSTAFA                  YÖNETİCİ

KADİR ALİ ÇELİK                            ÖĞRENCİ

AHMET BAŞ                                       ESNAF

İSHAK YENİYAZICI                           ESNAF

RECEP DELİHASAN                        MÜHENDİS

ZEYNEP KARA                                 SERBEST MESLEK

HANDAN HACIOSMANOĞLU         YÜKSEK İNŞAAT MÜHENDİSİ

EKREM YILMAZ                                 ESNAF

ALİ PURSALI                                           ESNAF

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.