Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

AK PARTİ RİZE MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI 96.İLÇE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı 96. İlçe Danışma Meclisi Toplantısını İsmail Kahraman Kültür Merkezinde gerçekleştirdi.

AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı 96. İlçe Danışma Meclisi toplantısı, İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Rize Milletvekili Muhammed Avcı, AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Hikmet Ayar, AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanı Burak Ak, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Rize İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Türüt, İl ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis üyeleri, Belde, Mahalle ve Köy Başkanlarının katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Danışma meclisi toplantısının açılış konuşmasını gerçekleştiren Merkez İlçe Başkanı Burak AK:Bugün burada gerçekleştirilecek olan toplantımız bizler için çok fazla önem arz etmektedir. Çünkü  aylık olarak köy, mahalle ve belde Başkanlarımızla gerçekleştirdiğimiz bu toplantılar, teşkilatlarımız ile aramızdaki bağları daha fazla kuvvetlendirip, güçlendirmektedir. Teşkilatımızı daha dinamik ve diri tutmaktadır. Bu dinamik yapıyla bizler  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketindeki temsilcileri olarak omuzlarımızdaki sorumluluğun bilincinde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu çalışmalarımızdan kısaca söz edecek olursak; mutlaka her gün vatandaşlarımızla buluşmaya özen gösteriyoruz. Düzenlemiş olduğumuz planlı programlarımızla esnaflarımıza ziyarette bulunuyoruz. Teşkilat çerçevesinde ise her hafta Mahalle ve Köy Başkanlarımızı ziyaret ederek görevli olduğu bölgeyle alakalı istişarelerde bulunuyoruz. Yani Halka hizmet, Hakk’a hizmettir düsturu çerçevesinde hareket ederek 2023 hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz.” dedi.

İl Başkanı Alim “Kara Lekenin 25. Yılındayız”

Konuşmasının ilk bölümünde günün anlam ve öneminden bahseden Alim: “Öncelikle bugün önemli bir gün yani 28 Şubat. Malumunuz olduğu üzere 1000 yıl sürecek denilen insanımızın, inancına özgürlüğüne, demokratik haklarına, ifade özgürlüğüne darbe yapılan günün 25. yılındayız. 28 Şubat sevdalıları ne kadar bu olayın 1000 yıl süreceğine inansalar da bu salon, bu toplantılar, bu teşkilat, AK Parti ve Cumhurbaşkanımız olduğu sürece böyle bir olay bir daha da yaşanmayacaktır. Hatırladığımızda 28 Şubat’ta kadın haklarından dem vuranlar kadınlarımızın çalışma hayatını ellerinden aldılar. Genç kızlarımızın lise ve üniversite hayatlarına ket vurdular. Ancak şükürler olsun ki İlimizden Güneysu’muzdan bir kahraman bir yiğit çıktı ve gerekli cevabı onlara vererek bu oluşuma dur dedi ve bunun sonucunda toplumumuz artık birbiriyle ötekileştirilmeyen, inancından dolayı yadırganmayan, fikirlerinden ötürü dışlanmayan bir topluluk haline geldi.

İl Başkanı Alim  “Bizler Sadece ve Sadece Millet İçin Varız”

Konuşmasına birlik ve beraberliğin öneminin altını çizen Alim: “Bizler Türkiye’yi değiştiren, ve dönüştüren bir siyasi partinin mensuplarıyız. Cumhuriyet tarihi boyunca hiçbir siyasi partide böyle bir özgüvenle siyaset yapacak teşkilat mensupları var olmamıştır. Geçmişinde hiçbir kara lekesi olmayan,  hiçbir şaibesi olmayan milletine hizmetten başka hiçbir derdi olmayan hizmet ehli insanların teşkilat mensuplarının oluşturduğu böyle bir teşkilat bir daha yer  yüzüne gelmemiştir. Unutmamalıyız ki bizler her zaman vatandaşlarımıza ulaşmakla mükellefiz. Bu doğrultuda kapı kapı dolaşarak vatandaşımız nerede olursa olsun her bir vatandaşımıza ulaşarak bu büyük ve kutlu davamızı aktarmak zorundayız. Yeri geldiğinde ise onun derdiyle dertlenmeli onun üzüntüsüyle kederlenmeliyiz. Çünkü bizler sadece ve sadece Millet için varız. Bu gayeyle inandığımız yolda çalışmalarımıza güçlü teşkilatımızla birlikte  hız kesmeden devam etmeliyiz” dedi.

Milletvekili Avcı “İlimizi Baştan Sona Yeniden İnşa Ettik”

Toplantıda Rize’de yapılan yatırımlardan ve bu yatırımların Rize’ye kazandırılmasında teşkilatın önemine değinen Milletvekili Avcı: “AK Parti İktidarları olarak Rize’yi teslim aldığımız günden itibaren İlimizi baştan sona yeniden inşa ettik. Her zaman söylediğimiz gibi bizler hiçbir zaman bizden önceki siyasi partilerle kendimizi mukayese etmedik. Yani bizler Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan icraatlarla kendimizi karşılaştırıyoruz. İlimizde de aynı tablo karşımızda. Örneğin: Türkiye’nin deniz dolgusuyla inşa edilen ikinci havalimanı statüsünde olan Rize-Artvin Havalimanı projemiz. İlimize 34 kilometre uzaklıkla ve 3 milyon yolcuya hizmet verebilecek kapasitede hazırlanıyor.7 Milyon 700 bin ton taş kullanılarak deniz dolgusu üzerinde inşa edilecek ve 850 yatak kapasiteli olarak planlanan Şehir Hastanesi projemiz. 34 sektörde 1000 kişiye doğrudan 8 bin kişiye dolaylı istihdam imkânı sağlayacak hem ilimize hem de bölge illerin ekonomisine önemli katkılarda bulunacak İyidere Lojistik Limanı. Doğu Karadeniz’i Doğu Anadolu üzerinden Kafkaslara bağlayan ve dünyanın en uzun ikinci tüneli yani Ovit Tüneli. Rize’mizin 70 yıllık bir hayali olan ve bizim gayretlerimiz sonucu yapılan Salarha Tüneli ve daha da niceleri. Gördüğünüz üzere Cumhuriyet tarihi boyunca Rize’de ne yapılmışsa bunun çok daha fazlasını bizler 20 yıllık iktidar dönemimizde Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Rize’mize kazandırdık. Rabbimize hamdolsun bu çalışmaların hepsini de dinamik teşkilatımız sayesinde başardık ve başarmaya devam edeceğiz. Ama unutmamalıyız ki bu başarıyı sürekli vatandaşlarımıza anlatmalıyız veya aktarmalıyız. Çünkü Milletimize hizmet yolunda yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.” dedi.

Toplantıda Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ve İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Türüt’ün yaptıkları çalışmalarla ilgili sunumlar gerçekleştirdi. Toplantı yapılan teşkilat çalışmalarının müzakeresi ile son buldu.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.