Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

12 MART İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA MESAJI

AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü konusunda bir mesaj yayımladı.

İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından kabul edilişinin 99. yıl dönümünü en içten dileklerimizle kutluyoruz. İstiklal ve İstikbal mücadelemizin en zor dönemlerinde kitleleri peşinden sürükleyerek, umutsuzluğa düşen milletimizin küllerinden yeniden doğmasına vesile olan bu marşı bize kazandıran vatan şairimiz, eşsiz bir hatip ve dava adamı olan Mehmet Akif Ersoy’a çok şey borçluyuz.  “Allah bir daha bu Millete İstiklal Marşı yazdırmasın, Allah bir daha  bu memleketin, bu milletin   istiklalini tehlikeye düşürmesin diyerek, o günlere ait dehşeti bizlere tasvir eden Mehmet Akif Ersoy, o zorlu dönemin geçiş sürecinde çok büyük bir paya sahiptir. Ulusumuzun hissiyatına tercüman olarak kaleme aldığı bu marş “Ya İstiklal, Ya Ölüm” diyen aziz milletimizi zafere götürerek, milli mücadelemizin mihenk taşı olmuştur. Bugün bizlere düşen görev çok zor şartlar altında kazanılan Ecdat ve İslam Emaneti olan vatan topraklarımıza milletimize bayrağımıza ve marşımıza sahip çıkmak, bu kutsal emanetleri gelecek nesillere aktarmak olmalıdır. Ülkemizin geçtiği bu hassas dönemde  Vatan toprağımız üzerinde kirli emelleri olanlara çanak tutmamalıyız. Bizi biz yapan değerleri hiçe sayarak, yozlaşmamalıyız. Rengini şehitlerimizin kanından alan al yıldızlı bayrağımız göklerde dalgalanırken, bizler tek millet, tek devlet, tek vatan, tek bayrak ülküsünde birleşirken, Milli Marşı Korkma! diye başlayan bu coğrafyanın insanına kimse zarar veremez. Cenab- ı Hakk birlik ve beraberliğimize halel getirme niyetinde olanlara fırsat vermesin, milletimizi ve İslam ümmetini her türlü harici ve dahili düşmanlardan muhafaza eylesin.

Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın TBMM  tarafından kabul edilişinin 99. yıl dönümünü kutluyor, bu marşı bize kazandıran Vatan  şairimiz, Mehmet Akif Ersoy’u ve bütün İstiklal şehitlerimizi rahmet ve minnetle  yad ediyoruz.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.