Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

10 Numara İşler

AK parti Rize belediye başkan adayı Prof Dr. Reşat Kasap Rize için hazırladıkları 10 numara projelerle birlikte Rize’de 10 numara işler yapacaklarını söyledi

Prof. Dr. Reşat Kasap 10 numara  projeleri Türkiye’nin 2023 vizyonuna uygun bir şekilde hazırladıklarını Rize’yi  daha  modern ve insanların  daha rahat  yaşayabileceği bir şehir haline getirmek  için çalışacaklarını  belirterek projelerinden kısaca bahsetti.

 “Belediye Blokları Yenilecek”

AK Parti Rize belediye başkan adayı Prof. Dr. Reşat Kasap Rize’nin çehresini değiştirecek büyük projeleri 10 başlık altında toplandıklarını belirterek belediye bloklarının yenileneceğini söyledi. Prof. Dr. Kasap,” Belediye blokları yenilecek. İçerisinde alış veriş merkezi sosyal yaşam alanlarının yer aldığı bloklar oluşturulacak” dedi

“Batı Park İle Rize Denizle Buluşacak “

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin denizle buluşturulup şehre yeni bir park kazandırılacağını belirten Prof. Dr. Reşat Kasap: ” Batı park, Rize’nin batıdan girişinde gerçek bir kentsel dönüşümün yapıldığını hissettirecek. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesini denizle buluşturacak bir proje. Bu projenin en önemli iki noktası şudur. Kara yolunun üstü kapatılarak elde edilecek alanla denizde doldurulacak alanın birleşmesi ile denizle Rize buluşacak” dedi.

“Cumhuriyet Meydanı Yenilecek”

Cumhuriyet meydanını etap etap yapılacağını vurgulayan Prof. Dr. Kasap:”  Cumhuriyet meydanını 2. etap olarak tamamlamayı düşünüyoruz. İlk olarak 1. etabını gerçekleştireceğiz. Cumhuriyet meydanının üst kısmı rekreasyon alanı olup, yayalara açık araca kapalı olacak.  Trafik meydanın altından geçecek şekilde tasarlanacak ve Rize’nin en önemli problemlerinde olan araç parkı sorunu da 300 araçlık otoparkla aşılmış olacak” şeklinde konuştu.

“Salarha Tüneli Yapılacak”

Şehrin güneye doğru açılması için projeler geliştirdiklerini  belirten Prof. Dr. Kasap bu projelerden en önemlilerinden birinin de Salarha tüneli olduğunu söyledi. Prof. Dr. Kasap: ” Salarha tüneli ile şehrimizin güneye açılması sağlanacak.  Salarha’da  yaşayan insanlara Rize merkez bir mahalle uzaklığında olacak. Güney Rize’nin önemli geçitlerden biri olarak Salarha tünelini merkezi hükümetle birlikte gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

“Kuzey İle Güney Birleşecek”

Rize’nin başbakanın şehri olduğunu vurgulayan AK Parti Rize Belediye başkan adayı Prof. Dr. Reşat Kasap Rize’yi daha geniş ve daha kentsel görünümlü bir yapıya kavuşturacaklarını belirtti. Prof. Dr. Kasap: “ Başında beri ortaya koyduğumuz hedef Rize’yi daha büyük bir şehir haline getirmektir. Çünkü Rize büyük bir şehir, başbakanımızın şehri. Rize’nin Rizelilere yakışır bir şehir olması  için daha geniş ve daha kentsel görünümlü bir yapıya kavuşturulması  gerekiyor. Bunun için ortaya koyduğumuz diğer projelerin yanında kuzey güney yönünde ilerleyecek yeni bulvarlar oluşturacağız. Rize sahil şeridine sıkışmış dar bir yapıda. Aslında Rize’nin potansiyel olarak büyümesi mümkün, dağlık olması buna engel değil. Brezilya’nın başkenti Rio Rize’den daha dağlık bir şehirdir ama Rio çok modern ve devasa bir şehirdir. Rize’nin devasa bir şehir olması noktasında yeterli nüfusu yok ama biz onu en azından iki katına çıkarabileceğimiz bir alana kavuşturacağız. Bunu da özellikle Pehlivantaşı duble yolu ve at meydanı Dağbaşı Yolveren yolu ile genişleterek yapacağız.  Güney çevre yolunun 1. etap inşaatı devam ediyor. 2. Etapta ise Pehlivantaşı’ndan Çiftekavak’a inecek olan yolun projesini de bu dönemde tamamlanacak. Özellikle Salarha tüneli ve diğer bağlantı yolları ile birlikte Rize güneye doğru büyüyecek. Buna biz Güney Rize adını veriyoruz.” dedi.

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.