Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı

Selim KANDEMİR – Teşkilat Başkanı

1974 Rize doğumluyum.

İlk, orta ve Lise eğitimimi Rize de tamamladım. 1998 den beri Ticaretle uğraştığımdan Ara verdiğim eğitime Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü 4. Sınıf öğrencisi olarak devam etmekteyim. 1998 yılından itibaren Rize merkezde aile şirketimizde üst düzey yönetici olarak görev yapmaktayım.

Siyasete ilk defa 2001 yılında Ak Parti Gençlik Kolları Kurucu üye olarak göreve başlayıp, Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuş olup, 2 dönem Gençlik Kollarında görev aldım. Mayıs 2012 de yapılan İl Kongresinde AK PARTİ İl Yönetim Kurulu üyeliğine seçildim ve 1 dönem görev aldım. 2014 yılında Türkiye Yeşilay Cemiyeti Rize şubesini kurduk. 2018 yılından itibaren Şube Başkanlığı görevini sürdürmekteyim. AK Parti Rize Merkez İlçe Başkanlığı 7. Olağan Kongresiyle İlçe Yönetim Kurulu üyeliğine seçildim. Evli ve bir çocuk babasıyım.

GÖREV VE YETKİLERİ

  1. İlçede, belde teşkilatlarından sandık yönetim kurullarına kadar her kademedeki teşkilatlanmayı Tüzük ve Yönetmelik hükümlerine uygun olarak gerçekleştirmek, verimli çalışmalarını sağlamak ve denetlemek.
  2. Kadın ve gençlik kollarının teşkilatlanmalarını takip etmek, çalışmalarına yardımcı olmak.
  3. Üye sayısını artırmaya yönelik çalışmalar yapmak ve üye kayıtlarının Genel Merkez e-teşkilat programına köy/mahalle vesandık esasına göre işlenmesini sağlamak.
  4. İlçe danışma meclisini ilçe sekreterliği ile eşgüdüm içerisinde düzenlemek.
  5. Yeni üye kayıtları ve üyelerle ile ilgili diğer değişikliklere ait bilgileri altı ayda bir il teşkilat başkanlığına göndermek.
  6. İlçe kongresinin hazırlık çalışmalarını yapmak, kongre faaliyet raporunu hazırlamak ve kongrenin gerçekleşmesini sağlamak.
  7. Belde kongrelerinin Kanun, Tüzük, Yönetmelik ve Genel Merkez talimatları doğrultusunda yapılmasını sağlamak.
  8. Teşkilat organlarına seçilen veya atananların, 15 gün içinde kaymakamlığa yazılı olarak bildirilmesini sağlamak ve görevlerde meydana gelen değişikliklerin de 15 gün içinde kaymakamlığa yazı ile bildirilmesini sağlamak.
  9. İlçe ve alt kademedeki teşkilat mensuplarının eğitimleriyle ilgili çalışmaları seçim işleri ve AR-GE başkanlıkları ile birlikte gerçekleştirmek.
  10. İlçe yönetim kurulu üyelerinin aylık nöbet çizelgesini ilçe sekreteri ile eşgüdüm içerisinde hazırlamak, takip etmek, belde teşkilatlarının açık olup olmadıklarını ve nöbetin tutulup tutulmadığını denetlemektir.

 

Burak AK
Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.